REVISED  4/4/18

PA vs.  Maryland All Star Weekend April 6th and 7th at Harrisburg Christian

All players should arrive 30 minutes prior if possible

 

Games on Saturday, April 7th

 

2:15pm East Coast North Girls vs. East Coast South Girls

East Coast North Girls (Wearing Home Uniform) 2:15pm

11 Carol Weber – Central Dauphin
15 Grace Long – Central Dauphin
3 Alexis Pinnick -  Steel High
5 Jenna Stokes -  CD East
15 Olivia Macedo – CD East
22 Jamie Brann – Central Dauphin
31 Faith St. Clair – Central  Dauphin
12 Maggie Miller – Hershey
1 Briaunna McCullough -  Harrisburg
4 Kayana Chisholm – Steel High
2  Makaila Nester -  Middletown

 

East Coast South Girls (Wearing Away Uniform) 2:15pm

22 Lindsay Brier – York Catholic
15 Allison Wagner – Central York
15 Jamie Mahigel – Mifflin County
14 Megan Dzurik – Veritas Acad.
00 Ashton Ball – Spring Grove
20 Destyni Wood – Collegium Charter
1 Alexandra Jones – St. Joseph
32 Megan Ost – Apollo Ridge
11 Ebony Reddick – Pottstown
11 Kendis Butler – Christian  School of York
12 Olivia Matto – Manheim Twp.
44 Melissann Clarrk -  Nazareth Academy

 

 

 

 

 

3:30 PA East Girls All Stars vs. PA West Girls All Stars

PA East Girls (Wearing Home School Uniform) 3:30pm

10  Megan Emlet – Big Spring
14 Madison Bishop – Big Spring
32 Eleana  Eckley – Mifflin County
20 Madison Sitler – Cedar Cliff
41 Mariah Martin – Shippensburg
2 Kara Newell -  Shippensburg
3 Lauryn Cunningham -  Big Spring
23 Paige Snyder – Big Spring
31 Rachael Reilly – Cedar Cliff
4 Tehya Hosey -  Cedar Cliff
24 Jannelle Robinson – Cedar Cliff

PA West Girls All Stars (Wearing Away School Uniforms) 3:30pm

3 Lindsey Williamson – Oley Valley
45  Taylor  Hamm – Perkiomen Valley
23 Gabrielle Downs – Fleetwood
12 Alyssa Schriver – Penn Manor
25 Cassondra Mellen -  Tulpehocken
10  Leighanna Lister – Northwestern Lehigh
23 Macy Carroll – Penn Manor
32 Savannah Generella – Conestoga Valley
24 Nasheyla Greggs – Penn Manor
10 Kenzie Bradley – Catasauqua
12 Alexis  Weaver -  Upper Dauphin
35 Rylie  Rittenhouse – Mifflin County

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4:45 PA North Boys All Stars vs. PA South Boys All Stars

PA North Boys (Wearing Home School Uniform) 4:45pm

12 Joey Lindsay – North Penn
14 AJ Cataranzo – North Penn
21 Jacob Kinzer – East Juniata
11 Hysheem Robinson – Coventry Christian
23 Philip Taylor - Twin Bible Acad.
00 Nicholas Bomar – Bethel Park
22 Malachi Glick – Pequea Valley
15 Trevor Hanna – Central Mountain
4 Matthew Storeman – Central Mountain
5 Josh Bretz – Mercer
1 Mike Beitz – Coventry Christian
10 LJ Waters – Tussey Mountain
45 Bradley DaBella – Ephrata
33 Casey Klahr -  Governor Mifflin

PA South Boys (Wearing Away School Uniform) 4:45pm

11 Angel Matias – Tulpehocken
2 Jaden Neal – Columbia
34 Kyle Bowman – Hanover
5 Charles Mickens – Perry Hall
24 Cameron O’Conner – Roanoke
23 Maurice Whitsett – Seneca Valley
21 Gabe Maturo – Fairfield
12 Brady Bowman – Dover
1 Anthony Figueroa – Antietam
10 Chad Evans – High Point  Baptist
20 Daniel Peacock – Piscataway Vo Tech
13 D’Andre Davis – York Catholic
22 Connor Hostetter – Manheim Central
24 Myles Crawley – Forest Park

 

 

 

 

 

 

 

6:00 East Coast North Boys All Stars vs. East Coast South Boys All Stars

East Coast North Boys (Wearing Home School Uniform) 6:00pm

0 Brandon Ray DeLoe  - Sto Rox
14 Justin Rodriguez – Morristown Beard
22 Craig Turner – Cinnaminson
23 Shayne Merrifield – West Scranton
00 Marvel McGowan – Greensburg Salem
4 Cedric Blackmon – East Allegheny
30 Kyle Streich – Mountain View
24 Chase Polak – Steel Valley
23 Matt McGlynn – Pittston
14 Jason Fowlkes – Canon  McMillan
5 Alex Santiago  - Bishop Ahr
12  Donovan Russell – Burrell
5 Hotep  George – Meade High School
20 Michael Koblosky – Harmony Area

East Coast South Boys (Wearing Away School Uniform)

5 Tyree Myers – Mount St. Joseph
32 Cooper Driscoll – Strath Haven
4 Connor Withers – Osbourn
4 Chase Wallace – Hershey
30 Jordan Shrewbridge - Garden Spot
15 Javi Westmoreland – Garden Spot
1 Caleb Light – Northern Lebanon
11 Chris Plummer – Middletown
23 Tre’ Leach – Middletown
5 Jevon Coaxum – Susquehanna Twp.
32 Angel DeJesus – Red Land
12  Nicholas Kasper – Mansfield
10 Terry Dawkins – Cardinal Hayes
5 Ahman Cooks – North Hunderton

 

 

 

 

7:15 Pennsylvania Girls All Stars vs. Maryland Girls All Stars

Pennsylvania Girls All Stars (Wearing Home School Uniform) 7:15pm

12 Amber Schweiger – Lower Dauphin
2 Ahmya Woodyard – Harrisburg
23 Alexis Hill – Lebanon Catholic
25 Nadia Romanchock – Central Dauphin
12 Olivia Matto – Manheim Twp.
11  Rena Enterline – Blairsville
22 Neesha Pierre – Lebanon Catholic
3 Lauren Mills – Lancaster Catholic
23 Tiara Little – CD East
33 Maggie Wigoda -  Minersville
32 Celine Mars – Lebanon Catholic
25 Aunbrielle Green – CD East
20 Destyni Wood – Collegium Charter

Head Coach

Joe Landolfi – Altoona, PA and Big 60 Showcase

Maryland Girls All Stars (Wearing Away School Uniform) 7:15pm

3  Madison Hardy – Good Counsel
3 Courtney Furr – Howard
33  Erin Green – Poolesville
31  Julia Hobbes – Poolesville
33 Bri Crutchfield – Middletown
1 Jess Foster – Glenelg
31 Kellie Johnson – Glenelg
22 Mackenzie Dewees – Manchester Valley
5 Zoey Goldberg – Whooten
25 Taylor Addison  - Howard

Head Coach

Heather Dewees -  Manchester Valley


 

 

 

 

 

8:30 Pennsylvania Boys All Stars vs. Maryland Boys All Stars

Pennsylvania Boys All Stars (Wearing Home School Uniform) 8:30pm

13 Adam Freese – Kennard Dale
4 Brandon McGlynn – Dallastown
35 Zach McDonough – Vincentian Academy
0 Ryan Hughes – Middletown
2 Donyae Baylor-Carroll – Milton Hershey
42 Tim Kater – Steel High
0 Jarvai Flowers – Steel High
5 Antonio Rizzuto  - Northeastern
1 Casey Caruso -  Lower Dauphin
3 Royce Urena – Susquehanna Twp.
1 Kyree Generett -  York High
15 Ryan Moffatt -  Hempfield
1 Tony James – Harrisburg

Coaching Staff

Pat McGlynn – Director of YorkBallers
Jason Seitz – Eastern York High School

Maryland Boys All Stars (Wearing Away School Uniform) 8:30pm

2  Derreck Orr – Harford Christian
3 Rzyshaud Thornton – Randallstown
2 Craig Morrow -  Gwynn Park
12 Kendall McMillan - Mt. St. Joseph
12 Shawn Blaney – Westminster
12 Christian Jones – Annapolis
15 Tyler  Holley – Perry Hall
23 Josh Cornish – Dulaney
23 Shawn Slade -  Gwynn Park
42 Kamau Mitchell – Thomas Stone

Coaching Staff
Jeremy Snyder – Westminster
Chad Howedell – Centennial
Matt Lochte - Dulaney