BOY'S  TEAMS AND SCHEDULE

STILL TAKING REGISTRATIONS,   if you are not on this list, email wgaffey@pa.net
 

TEAMS     1, 2, 3, 4, 5, 6

 

"better than NCAA certified"-
 NCAA certified means coaches can go, it does not mean they will go-, coaches still have to actually travel there and attend the event- with our "live streaming" they watch in their office on their laptop-that's why the Big 60 events get more college coaches watching than other events and more players get contacted
-Any D-1, D-2, or D-3 coach can watch!!
You are encouraged to invite any coach to watch you on Sunday


.

Showcase HOTELS for August 12

August 12 Boy's Shootout Teams

players should arrive a half hour before their first game to check in and pick up their   jersey


 

Team 1
135 Rhys Merritt – Scranton Prep 2020
124 Tyrese Smith – Susquehanna Twp. 2019
118 Elijan Crawford – Potomac MD 2020
116 Alin Jones – Bishop McDevitt 2019
110 Jonah Gersten – Edmund Burke DC 2020
109 Tyler Metz – Mifflin County 2021
108 Jaden Tatvem – John Carroll MD 2020
101 Jaden Corbett – Caesar Rodney DE 2019
136 Zyon Grant -
open slot


 

Team 2
134 Vondre Chase – Beaver County Day MA 2020
125 Brandyn Tuttle – Wellsboro
119 Lyle Tipton – Philmont Christian Acad. 2019
115 Alain-Sylva Gonda – Phillipsburg NJ 2019
96 Daunte Scott – Mifflin County 2019
6 Frances Glover-Bay – Pikesville MD 2020
107 Jake Stoudt – Muhlenberg 2020
103 Ty’ante Gibson – Bishop McDevitt 2020
137 Khayri Ransom

 LIVE STREAMING LINK FOR SUNDAY

SUNDAY'S SCHEDULE

 14 team schedule- August 12

6  boys  teams 1, 2, 3, 4, 5, 6
and 8 girls teams  7-14

         Court 1        Court 3

 9::00     1-6        7-14

9:36       2-5        8-13

10:12     3-4         9-12-   

10:48-    1-2         10-11

11:24-    3-6         7-8

12:00-    4-5……..9-14

12:36-    10-13       11-12

1:12       1-3………..7-9

1:48        4-2       ..   10-8

2:24        5-6        ..  11-14

3:00        xx            12-13

players can leave after their last game, they get to keep their jersey

   


 

Team 3
133 Jack Maxwell – Bay OH 2019
126 Telryn Villa – Martinsburg WV2020
120 Dola Adeniy – Susquehanna Twp. 2019
114 Nate Cherry – Altoona 2019
95 Michael Morzee Jr. – Suitland MD 2019
7 Cory Balogh – Pope John NJ
106 Alex Nelson – Ephrata 2019
100 Thomas Lewis – Greencastle Antrim
138 Tyrell Melendez – JP McCaskey


 

Team 4
132 Joshua Hartley – Winchendon NY
127 Brandon Ash – William Penn DE 2020
121 Nicholas Ehko – Greencastle Antrim 2019
113 Mark Howell – Wayne Valley NJ
94 Amkir Hall – Archbishop Spalding MD 2019
10 Jordan Callicutt – Westlake MD 2020
105 Zachary Nedell – Brooklyn Tech 2019
98 Tarajae Davis – Bishop McDevitt 2019
open slot

Team 5
131 Ken Proby – Toledo OH
128 Danny Hanson – Salesianum DE 2020
122 Jake Kelly – Bishop McDevitt 2020
112 Malik Harrington – Freedom 2020
92 Xavier Vega – Mifflin County 2020
91 Adam Sheetz – Mifflin County 2020
104 Trevor Moyer – Big Spring 2019
99 Ethan Edwards – Bedford Academy NY
open slot


 

Team 6
130 Owen McDonough – South Burlington VT 2020
129 Wynston Johnson – Avon OH
123 Marques McClean – William Penn 2019
111 Jaylen Hall – Archbishop Carroll DC 2021
93 Antwuan Byrd – Bishop McDevitt 2020
90 Cameron Mack – Downingtown West 2020
102 Wayne Dressler – East Juniata 2021
97 Julian Alfano – Carle Place NY
open slot


 Wynston Johnson                     Rys Merritt
6'4, Avon, Ohio              6'6, Scranton Prep, PA

 


Future event: 
             Nov 4 at Spooky Nook Sports, Manheim PA 
Big 60 "Cream of the Crop" Showcase
 
Nov application