BOY'S  TEAMS AND SCHEDULE
TEAMS     5, 6, 7, 8, 9

STILL TAKING REGISTRATIONS,   if you are not on this list, email wgaffey@pa.net
note some number changes

Showcase HOTELS for June 3

June 3rd Shootout Teams at Lancaster Bible College

players should arrive a half hour before their first game to check in and pick up their   jersey

 

Team 5
702 Scott Woodring – Waverly Central NY 2020
719 Ryan Zan – Hunterdon Central NJ 2022
307  Connor  O’Brien – Perkiomen  School
710 Steven Yannett – Palisades 2020
706 Matthew Devine – Swenson Technology (Phila) 2019
308 Nick Repko -  Oley Valley 2019
50 Treshawn Butts – Brownsville  Area 2022
309 Dominck Lane – St. Vincent Pallotti MD 2020
200 Evan Francisco – Moorestown NJ
43 Tarajee Davis- Bishop McDevitt  2019

Team 6
701 Kameron Metcalf – Boyertown 2020
717 Eric Robinson-Otero  - Wilkes Barre GAR 2018
713 Cameron Saintil – Middlesex County NJ 2019
709 Matthew Lucas – Quakertown Community 2019
705 Jared Tranovich – Daniel Boone 2019
201 Nathan Pettus – Hill Freedom World Academy (Phila) 2020
51 Kolton Elsayed – Selingsgrove 2019
202 Eli Morrison – Central Columbia 2021
203 Alvah Brown – Hill Freedom World Acad.  (Phila) 2020
204 Davon Lee-  Bishop McDevitt 2020
 

 LIVE STREAMING LINK FOR SUNDAY

SUNDAY'S SCHEDULE

8:35-        2-3 girls          

9:11-        5-6 boys         

9:47-        1-4  girls            

10:23-      6-9  boys             

10:59-       1-2 girls         

11:35-       7-8 boys            

12:11-       3-4 girls             

12:47-       8-9 boys            

1:23-          1-3 girls          

1:59-      .   5-7 boys           

2:35-          8-6 boys           

3:11-          4-2 girls           

3:47………5-8  boys          
4:23………
9-7  boys          

 

players can leave after their last game, they get to keep their jersey

Team 7
720 Phillip Hughes – Marysville OH 2019
716 Justin Owens – Caravel Academy DE 2020
712 Joe Pipilo – Chartiers Valley 2019
708 Ahmad Keyes – Warrior Run 2020
704 Kuwasi Wellington – Liberty
35 Maleek View – Phila Central 2018
52 Mike Mungin – Connections Acad. 2020
65 Dante Parsons – Greensburg Salem 2020
206 Basim Horshaw -   Friend's Central   2021
41

Team 8
718 Joseph Wright – Westminster MD 2019
715  Obinna Nwobodo – Delaware County Christian 2020
70 Justin Roseboro – Midwood (Brooklyn NY)  2021
707 Shane  Felix – Chestnut Ridge 2019
703 Kameron Ramadhan – Archbishop Walsh (Olean NY) 2020
34 Avery Richardson – Appoquinimink DE 2020
203 Sean Murphy – Crestwood 2019
208 Curtis Robinson – Penn  Treaty
209  Drue Giles – Westminster MD 2019
240 Emmett Harris- Pittsburgh SciTech Academy  2022

Team 9
714  Cashiss Day – Dallastown  2020
74 Nate Cherry – Altoona 2019
77 Jake Kelly – Bishop McDevitt 2020
76 Armon Williams – Duval MD 2019
711 Carson Myers – Boiling Springs 2019
69 Kyle Richardson – Dallastown 2019
61 Ethan Rosado – Cherry Hill East NJ 2019
33 Lamar Nelson – Hanover Twp. 2020

42 Ben Marsico - Bishop McDevitt 2020
40  Coltyn Keller- DeLone Catholic  2022


 


40

 


 6'2 Shane Felix, Chestnut Ridge (PA) 2019

 


Future events: 
August 12 at Spooky Nook Sports, Manheim PA  AUGUST APPLICATION
             Nov 4 at Spooky Nook Sports, Manheim PA  Nov application