Boys Teams June 10th at Spooky Nook and Schedule

75 Champ Blvd, Manheim, PA 17545


--not all  teams play at  8;30, so players only have to arrive a half hour before their first game to register and pick up their game jersey
--they can leave after their last game
--boy's teams numbered,  girl's teams colors
Live streaming Network Link Court #1
 Live streaming Network Link Court #2

 

Team 1

1 Rox Dominguez – Cocalico 2026
11 Andrew Iacucci – St. Anthony’s NY 2023
16 Richard Hernandez – Morris Knolls NJ 2024
32 Chandler Dicks – Deerfield MA 2023
37 jack Keiter – North Schuylkill 2024
46 Talan Uselton – Mount Calvary Christian 2024
52 Bally Casanova – School of the Future NY 2023
75 Derek Long – Deerfield MA 2023
77 Marc Jackett – Wyoming Seminary 2025
27 Mekai Daniels -Corning Painted Post NY 2025

Team 2

2 Caleb Beiswenger – Bellwood-Antis 2023
85 Evan Dumaine- Mount Calvary 2023
17 Antonio Morris – Bensalem 2024
25 Ronnel John Jr. – CBA Syracuse 2025
39 Waid Gainer – Halifax 2025
47 Dom Vacchiano – Wissahickon 2024
56 Ryan Nasuti – Timber Creek NJ 2024
68 Dylan Kohl – Ephrata 2023
78 Michael Mita – Penncrest 2026
82 Liam Fuller- Bishop McDevitt  2026

Team 3

3 Dylan DeBiccari – Shaker NY 2024
28 Samuel Lawrence – North Penn-Mansfield 2026
18 Gregory Rosenberger – Pottsgrove 2026
26 Owen Denton – Williamstown NJ 2023
40 Mason Gross – Central Dauphin 2024
48 Benjamin Vaughn – Woodberry Forest VA 2025
57 Michael Pfeuffer – Mt. Lebanon 2023
66 Wayne Fletcher – Central Dauphin 2025
76 Maxwell Henderson – Bishop McDevitt 2025
83 Brandon Ascione – Carlisle Christian 2025

Team 4

4 Ethan Munoz – High Point Regional 2025 NJ
29 AJ Nemitz – North Pocono 2023
19 Ryan Kenneff – Manheim Central 2025
9 Aden Pacana-Jonathan Dayton NJ   2024
41 Charlie Hurd – Boonton NJ 2024
49 Chance Yanoski – Mechanicsburg 2025
61 Samuel Sproull Jr. – West Chester Rustin 2023
70 Zyon Lord – New Rochelle NY 2023
79 Issac Thomas – Blue Mountain 2024
86 Shawn Wright – Bishop McDevitt 2024

Team 5

5 Drew Tibbins – Garden Spot 2026
30 Tyler Stoudt – Rising Sun MD 2023
20 Devonte’ Gordon – Hillcrest NY 2023
33 Khalon Foster – Millville NJ 2024
38 Zane Zulchoski – North Schuylkill 2025
50 Giovanni Zito – Lansdale Catholic 2023
62 Miles Volk – Pine Valley NY 2024
71 De’Shaun McFadden – McCaskey 2023
80 James Wright – Trinity Christian VA 2023
84 Sebastian Valenzuela – AECI II   NYC  2023

Team 6

6 Austin Jones – Wilson (Easton PA) 2025
12 Tim Anning – Porterville Christian2024
21 Noah Elias – Eden Christian Academy 2023
34 Waylin Duhon – Westlake MD
42 OPEN–
51 Brendon Brobst – MMI Prep 2024
63 Eli Sterling – Greencastle-Antrim 2024
72 Justin Pasko – Mercyhurst Prep 2023
81 Levi John – Souderton 2023
89 Jaylen Jean-Louis -St. Edmond Prep, Brooklyn NY

 

 

 

Schedule of Games June 10th Big 60 Event

www.pahoops.org

@PA_Big60 on Twitter

 

 

Court 1                                  Court 2

8:30     1-2                                        3-4

9:10     5-6                                        Maroon vs. Green

9:50     7-8                                        Red vs. Purple

10:30   1-9                                        2-3

11:10   4-5                                        Maroon vs. Red

11:50   6-7                                        Green vs. Purple

12:30   8-9                                        1-3

  1:10   2-4                                        5-8

  1:50   6-9                                        Maroon vs. Purple

  2:40   3-7                                        Green vs. Red

 


All Star Listings will be posted on the pahoops.org website within 7-10 days

All games placed on YOUTUBE next week

Anyone wanting to pre-register for the August 14th event can do so with Stephanie Gaffey at the shirt table.
 
 The August event in 2021 SOLD OUT so don't wait too long to sign up.


Our Hotel Recommendation-
:- -

The Warehouse Hotel  located in the Spooky Nook building- (75 Champ Blvd, Manheim, PA 17545)
 855-618-6181.


Team 7

7 Joshua Dey – Thomas Edison NY 2023
13 Jared Hostetter – Lampeter Strasburg 2025
22 Mattias Nettles – Bensalem 2026
31 Mason Rodgers – Manheim Central 2025
43 Chase Marcks – Notre Dame Green Pond 2023
53 Aiden Cada – Cedar Cliff 2023
64 Gavin Lindemuth – Eisenhower 2026
73 Daniel Santaniello – Scranton Prep 2024
107 Brayden Steve – Newark Central NY
60 Jack Hower-Bishop McDevitt  2025

Team 8

10 Gage Sturm – Halifax 2024
14 Brogan Campbell – Blue Mountain 2023
23 Anthony Puglisi – Indian Hills NJ 2023
35 Jarrett Rivera – New Visions Charter 2024
44 Logan Richards – Hershey 2024
54 Ryan Cassidy – Xaverian NY 2024
65 Nolan Donnelly – Sewickley Academy 2025
74 JOPEN –
113 Parker Wood – Curwensville 2024
59 Landen Carter – Rocky Grove 2024

Team 9

8 David Forzani – Elmwood Park Memorial NJ 2023
15 Dayrell Everett – East Pennsboro 2025
24 Noah Reiser – Pascack Valley Regional NJ 2025
36 Syeim Bullock – Kipp Collegiate Academy PA 2023
45 Joshua Tanner – DuPont DE 2023
55 Sean Locks – Newark Charter 2023
67 Jonathan Jones – North Bergen NJ 2024
109 Jacob Cheek – Chittanango NY 2025
58 Antonis Paloungos – Valhalla NY 2024
88 Aiden Schomp- Cedar Crest  2024

 

Did you sign up for our twitter messages
@Pa_Big60