BOY'S  TEAMS AND SCHEDULE
questions, call Bill Gaffey at 717-545-0872

 November 4
BOYS TEAMS    

11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

 

"better than NCAA certified"-
 NCAA certified means coaches can go, it does not mean they will go-, coaches still have to actually travel there and attend the event- with our "live streaming" they watch in their office on their laptop-that's why the Big 60 events get more college coaches watching than other events and more players get contacted
-Any D-1, D-2, or D-3 coach can watch!!
You are encouraged to invite any coach to watch you on Sunday


Showcase HOTELS

November 4 Boy's Shootout Teams  11 to 17

players should arrive a half hour before their first game to check in and pick up their   jersey


 

Team 11

141 Timmond Williams – Trumball CT 2019
131 Danny Hanson – Salesianum DE 2020
119 Devin Geiger – North Plainfield NJ 2020
114 David West – William Tennent 2019
106 Cameron Lyons – Carlisle 2022
86 Treshawn Butts – Brownsville 2022
92 Cole Rhyne – Waynesboro 2020
611 Ty Felmlee – Mifflin County 2022
61   Malik Mills – Shade
138 Elijah Crawford – Potomac MD 2020

Team 12
137 Michael Wollridge – Bishop Guilfoyle 2021
129 Marcus Buckridge – Harmony Christian NY2019
122 Juless Bikoy – St. Mary’s Ryken MD 2020
112 Brendan Lyons – Carlisle 2020
105 Isaiah Lattimore – St. Vincent Pallotti MD 2019
87 Nathan Cullo – Vicentian Acad. 2020
93 A’Majhia Carroll – Lackey MD 2020
204 Xavier Vega – Mifflin County 2020
96 Juancarlos Henriquez – Eleanor Roosevelt NYC 2020
 81-Alain Audain -  East Islep  NY   2019

do u need a room- i have a good deal left on one room -call Bill Gaffey 717-545-0872

 

SUNDAY'S SCHEDULE

 16 team schedule- November 4

7  boys  teams 11-17
and 9 girls teams  1-9

SCHEDULE

Spooky Nook,  Nov 4, 2018

           Court 1       Court 2
8:30-    
2-9              12-17

 9::07   3-8             13-16

9:44     4-7              14-15

10:21-  5-6              11-12

10:58-  1-2              14-17

11:35-    4-9            15-16

12:12-    5-8…….  .11-13

12:49-    6-7            14-12

1:26-     1-3………16-17

2:03-      4-2………11-14

2:40-      6-9……  .15-13

3:17-      1-4              5-3

3:54        7-8

 

players can leave after their last game, they get to keep their jersey

Team 13
136 Lance Johnson – Freedom South Riding VA 2020
125 James Lilley – Chambersburg 2022
121 Dola Adeniy – Susquehanna Twp. 2019
113 Jace Shoemaker – Mifflin County 2021
104 Jalen Jackon – C. Milton Wright MD
89 Thomas Lewis – Greencastle-Antrim 2021
95 Ron Fox – Strasburg VA 2021
101 Santana Williams – Potomac MD
139 Malachy Lacy – Renaissance Acad. 2020
127 Kameron Parks – Perkiomen Valley 2021

Team 14
135 Xavier Hill – Johnson City NY 2020
128 Quentin Southall – Georgetown Prep MD 2020
120 Khayri Ransom – Harriton 2020
109 Adman Sbai – East Pennsboro 2021
103 Ezra Glover – Union NJ 2019
90 Tyler Metz – Mifflin County 2021
98 Caleb Johnson – Archbishop Curley MD
8 Josh Kester – Holy Redeemer 2022
140 Mike Parme –  St. Mary’s Annapolis MD 2020
 146   Dell Robertson – Wakefield, VA

Team 15

134 Thomas Xing – Nazareth 2020
126 Jacob Mennes – Lake Braddock VA 2019
118 Aidan Gansz – Perkiomen Valley 2021
108 Cade Penepacker – Mifflin County 108
84 Deion Carter – St. Charles MD 2019
91 Scottie Porter – Lebanon 2019
100 Dante Walker – Hillsborough NJ 2019
71 Keith McCormick – Digital Harbor MD
142 Tyler Pearson – Bronx NY 2020
145-Dominic  Lane - St. Vincent Pallotti MD  2020

Team 16

124 Jake Kelly – Bishop McDevitt 2020
130 Logan Collins – Littlestown 2019
115 Maxwell Brown – Sherwood MD 2021
107 Michael Montecalvo – Bishop Guilfoyle 2020
82 Patrick O’Gorman – Don Bosco Prep NJ 2019
88 Brandon Murphy - Delaware Military  2020
97 Ethan Hine – Penn Manor 2020
99 Tyler Reiff – Garden Spot 2021
56 Danish Munir – Morganville NJ 2019
116- Michael Kane - Notre Dame NJ  2019

Team 17
 

132 Ryan Holland – Monroe Woodbury NY 2019
133 Ahmahd Keyes – Warrior Run 2020
123 Ty Deiter – Mechanicsburg 2019
117 Nicholas Ehko – Greencastle-Antrim 2019
111 Daeonte Givner – Cleveland Central Catholic OH 2020
83 Kyle Ruggery – Bishop Guilfoyle 2020
102 Owen Wise – Mifflin County 2022
6 Jacob DavitaShulli – Forest Hills NY 2019
110 Brett DeWees – Manchester Valley MD 2020
143- Dietrich Johnson- Easton (MD)  2019

  alternates        
94 Jake Stoudt 5'11 Muhlenberg 2020
301 Kris Kolk 6'2 Bishop McDevitt 2020
304 Gabe Motter 6'0 Bishop McDevitt 2019
305 Dominic Byrd 5'11 Bishop McDevitt 2020
707 Antwan Byrd 5'8 Bishop McDevitt 2020
94 Jake Stoudt 5'11 Muhlenburg 2020

No refunds the last week of the event.  But, if you call and cancel, we will carry
you over for a credit next year.


 


Future events: 
          

watch our website  www.pahoops.org
for next year's announcements