Saturday- April 9th at Harrisburg Christian School

2000 Blue Mountain Parkway, Harrisburg, PA 17112

All-Star Rosters-
check for revisions each day

For changes or information, call Mike Gaffey at 717-903-0732

players are to arrive 30-45 minutes prior to their game to check in for the all star games


 

2:15 --Saturday April 9th--

PA East Wearing Home Uniform

Coach Mark Risser of Bishop McDevitt

Jenn Abraham Lower Dauphin #34
Candace Means Lower Dauphin #15
Cierra Brown Gettysburg #25
Nakoya Beady York #1
Janiese Pope Susquehanna Township #15
Aisha Freeman Milton Hershey #2
Madison Hemler Boiling Springs #31
Becca Reilly Camp Hill #15
Kiley Stevens Camp Hill #3
Ilaynna Brown Steel High #11
Shavonna Waters Harrisburg #10
Raven Ransom Harrisburg #21
Malani Tate-DeFreitas Steel High #12
Joya Maser Susquehanna Twp. #11



 PA West Wearing Away Uniform

Coach Wayne Walters of Columbia

Katie Geyer Newport #3
Abigail Herring Fairfield #23
Peanne Hahn Warren #15
Marissa Emlet Big Spring #4
Camryn Bookhammer Williamsburg #11
Natasha Wright Dover #31
Jacey Shipley South Western #10
Ariana Sanders Western Wayne #14
Sara Pilkey Kennard Dale #13
Christiana Deo Council Rock South #22
Kelsey Hoffman Upper Dauphin 14
Rylee Duck Juniata #10
Lucy Schulz Columbia #12
open slot

 

 

Flashes from the past!   
Photos by V Vellios




 

3:30 -   Saturday, April 9th

Boys PA East Roster wearing Home Uniform

Coach Wayne Walters of Columbia

Eric Jacobs -  Northern 14
Kyle Woolridge KennardDale 34
Desmond Kreider Solanco 3
Justin Walton Columbia 3
Alex Ischiropoulos Strath Haven 32
Will McQueen Hanover 5
Jeremy Griel Conestoga Valley 24
Noah Arroyo Harrisburg Christian 1
Jabari Tate Harrisburg 0
Josiah Thompson Calvary Christian 13
Joshua Giardina Cumberland Valley 11
Joe Gates Lebanon Catholic 4
Jack Hess Columbia 25
Christian Keiter Millersburg 23

 

PA West Roster wearing Away Uniform

Coach Nate Long of Lancaster County Christian

Shuntan Hickman Shippensburg 30
Prince Griffon Fleetwood 15
Aaron Ward Dallastown 3
Chase Evans High Point Baptist Acad. 22
Jarod Kashner Columbia 15
Nathan Beltran Antietam 10
Dylan Bartholomew Line Mountain 33
Ryan Hege James Buchanan 55
Joseph Nugent Twin Valley 30
Garrett Burch Downingtown East 43
Joseph Kilhullen Carbondale 22
Peter Mattocks - Saegertown 11
Ryan Hall Sun Valley 22
James Hayward Lancaster County Christian 23

 

 

 

 

Flashes from the past!   
Photos by V Vellios


 


4:45- Saturday, April 9th   


PA North Roster Wearing Home Uniform
 

Coach Wayne Walters of Columbia

Shakur Myers World Comm Charter 30
Jacob Keeports West Shore Christian 25
Peppe Mini Williams Valley 30
Colin Gibble Warwick 0
McClain Huff South Park 5
Austin Lister Athens 11
Christian LaParne Dubois Cent. Catholic
Alex Uhler Upper Dauphin 11
Wade Mills Shippensburg 21
Frank Bozicevic Gateway 3
Nicholas Rodichok Williams Valley24
Jordan Gessner Upper Dauphin 13
Mark Chelius Blue Mountain 23
Sam Allen Lewisburg 14

 



PA South Roster Wearing Away Uniform

 Coach Mark Risser of Bishop McDevitt

Tony Maloney Tunkhannock 21
Jaret Cooper Downingtown East 3
Darius Richards Milton Hershey 2
Shain Quigley Oxford 4
Donovian Maxfield Northeastern 5
Devon Duvall New Oxford 32
Robert McAnany Fort Cherry 35
JB Petrison Avon Grove 11
Noah Wright Greenwood 54
Tajh Robinson CD East 4
Darrion Livingston CD East 40
Jahad Neibauer CD East 15
Jaron Grayer Steel High 0

 

 


6:00 pm- April 9th Boys



East Coast North Roster Wearing Home Uniform

Coach Wayne Walters of Columbia

Matthew McGillan Ephrata 15
Jonathan Smith Clarion 4
Chance Wright Bethel Park 34
Taylor Smith Clarion-Limestone 21
Deven Torres Khalil Gibran NY 22
Jeremiah Brooks Bishop Ireton VA 13
Josh Duda Bethel Park 3
Bruce Young Parkway NW 24
Jovan Marrero  - Conestoga Valley 23
Nathan Vrabel Mechanicsburg 1
open slot
open slot

 

 East Coast South Roster Wearing Away Uniform

Coach Mark Risser and Kenton Alston of Bishop McDevitt

Alex Marsico Bishop McDevitt 2
Kyle Krout Hanover 10
Joe Joe Headen Bishop McDevitt 20
Colby Pearson Portsmouth OH 1
Devante Bailey Potomac VA 13
Troy Scott Dover DE 13
Winston Delk West Windsor Plainsboro NJ 3
Preston Hickman Delaware Public Safety 11
Gianni Pescetto Westminster MD 32
Tate Seibel Westminster MD 23
Cory Butcher Coventry Christian 1
Bryce Mondorff Delone 41

 


7:15- April 9th Girls

PA Roster for 7:15 pm Game wearing Home Uniform

Coach: Charlie Detz of Lancaster Catholic and Bill Wolf of Cumberland Valley

Devon Merritt Berks Catholic 42
Tori Lesko Central Dauphin 33
Kyla Irwin State College 25
Leah Springer Camp Hill 52
Tysha Brown Harrisburg 3
KT Armstrong Perkiomen Valley 15
Alex Leader Lower Dauphin 35
Sarah Gibbs Lower Dauphin 22
Annaliese Schreder Lancaster Cathoilc 4
Caroline Scarff Lancaster Catholic 33
Ayana Flowers Steel High 10
Shavonna Waters Harrisburg 10
Courtney Dimoff Red Lion 25
Jessa Wright Mifflin County 13
Maggie Wilson Mifflin County 12

 

 

Maryland girls roster 

Coach Michael Serpone of North Point High School, Patrick Orndoff of North Point and Danny Bosley of Southern Garrett H.S.

Micah Wormack Allegany #4
Lauren Francillon Southern Garrett #2
Sabrina Satchell North Point #10
Ciara Bryson North Point #24
Nialla Curtis Westlake #15
Jewel Ledbetter Westlake #32
Alexus Willey Chopticon #22
Kaneshia Afi Old Mill #3
Sofilia Ngwafang Paint Branch #35
Autumn Ashe Paint Branch #13
Shelby Johnson Chopticon #1
Tyasia Moore Forestville #5

 


8:30- April 9th

 Boys PA Roster 8:30 pm Game wearing Home Uniform

Coach Paul Blackburn of Hershey

Dylan Painter Hershey 42
Jordan Purcell Carlisle 24
Derek Ford Cedar Cliff 13
Jaqui Jenkins Steel High 3
Tucker Lescoe Cocalico 4
Colton Lawrence ELCO 33
Broguen Nicholas Eastern York 4
Tyron Brown Milton Hershey 3
Zay Jennings Allentown Cent. Catholic 52
James Williams Bishop McDevitt 24
Nick Gemmell Bishop McDevitt 14
Anthony Johnson Harrisburg 15
Kobe Gantz Lancaster McCaskey 0
Morgon Keiser Red Land 22

 

 

 

 

Maryland boys
 

Maryland Boys All Star Team Roster 2016

Number          Name                          High School                Size      Position

00                    Thomas Lang              Lignanore                   60     G

1                      Brandon Horvath      Southern AA              66     F

1                      Kurk Lee                     St Francis Academy   5'9"     PG

2                      Kollin Mitchell           Gwynn Park               6'1"     G

15                    Isaiah Miles                Gwynn Park               64     F

20                    Cameron Hayes          Douglas PG                 65     F

25                    Alex Kassolis               Dulaney                      62     G

30                    Braedon Dorsey         Winters Mill               511   G         

32                    Malik Brown              North Point                65     F/C

33                    Thomas Brown           Centennial                  65     F

               

Coaching Staff:

Head Coach- Jeremy Snyder- Westminster High

Assistant Coach- Chad Hollwedell- Centennial High

Assistant Coach- Matt Lochte- Dulaney High